הפרות סדר בנוה דקלים בעקבות הגעת הצ

תתארו לכם שנתניהו הולך להודיע הודעה דרמטית כי….

עכשיו נתניהו נמצא בחקירות ומדברים על כך שהוא הולך להיות אשם בעבירות כלכליות, כמו שוחד וטובות הנאה.
תתארו לכם, רק לרגע, שנתניהו מכנס מסיבת עיתונאים, ומודיע כי הוא הולך לממש את תוכנית "ההתכנסות" בגדה המערבית, תוך חצי שנה. והכוונה היא: הסגת כוחות צה"ל לעמדותיהם כפי שהיו לפני מבצע "חומת מגן" בשנת 2002, כינוס כל ההתנחלויות בגדה לגושי התיישבות, כלומר פינוי בנחישות וברגישות של ההתנחלויות המבודדות ביהודה ושומרון. רק תתארו לכם.
במידה ונתניהו יודיע הודעה כזאת, הדבר הראשון שהולך לקרות הוא הפסקת ההפגנות בפתח תקווה כל מוצאי שבת מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, כשאותם מפגינים בדיוק עוברים להפגנות אהדה לא רחוק מהבית ברחוב בלפור בירושלים. עיתון "הארץ" מתחיל להתמלא בכתבות אוהדות על המדיניות המפוכחת של נתניהו, ועל כך שהוא בחר להיות חכם ולא צודק. כל מי שמחכה למפלתו וכותב זאת על דפי העיתון, הופך את עורו ולפתע כותב אפילו כתבות על בנו המוכשר, יאיר, ועל היכולות הנפלאות שלו לשמש ראש ממשלה בעתיד, לאחר אביו.
טורי הדעות בעיתוני "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" יהפכו לטורים שמהללים את המנהיג ואת המהלך המדיני האמיץ שנקט. כמו כן, בעלי הדעה יזהירו מפני התנגדות לתוכנית וקבלתה באופן דמוקרטי. הם יגידו שהעבירות שביבי ביצע לכאורה אינן שוחד ואינן כלום. לא היה כלום ואין כלום. העיקר שהתוכנית תתבצע. תחנות הרדיו של גלי צה"ל והתאגיד יתמלאו שירי הלל למנהיג ולגבורתו, וכן יוזכר שירותו ההירואי כקצין בסיירת מטכ"ל. נתניהו יתואר כאיש שפוי, וכמובן לצד דברי השבח וההלל כלי התקשורת ברובם יתמלאו בתחזיות ורודות על מזרח תיכון חדש, גן עדן למשקיעים ופרויקטים של פיתוח תשתיות בכל האיזור, לאחר יישום התוכנית. מפלגת העבודה תיתן לראש הממשלה גיבוי מלא, וכן גם מפלגת מרצ. ראשי שתי המפלגות הללו יאמרו שאסור ששום חקירה משטרתית תגרום לפספוס הזדמנות היסטורית, ואין מה לפחד מצינורות מעופפים או מכל מיני זוחלים מתחת לגדר בגדה. הם הרי יהיו מיעוט בעידן השלום הקרב ובא.
בשבוע שאחרי, עיתון "ישראל היום", שתואר פעם כ"ביביתון", יהפוך לעוין לגמרי לנתניהו, ויזכיר לו את כל השחיתות והנהנתנות שלו. גם אנשי ימין שפעם תמכו בראש הממשלה והיו חלק מהקואליציה שלו יהפכו למתנגדיו המושבעים. מפלגת הליכוד תתפלג, ומתנגדי ההתכנסות יעברו כקבוצה אחת למפלגת "הבית היהודי". הכתבים המדיניים ובמיוחד המומחים לענייני צבא בערוצים 2 ו10 יגידו כי יש מספיק רובוטים ואמצעים אלקטרוניים שיחליפו את צה"ל בגדה, כלומר גולני וגבעתי יתחלפו ברובוטריקים ובחיישנים. העיקר לבצע את המהלך האמיץ.
המפגינים כנגד מנדלבליט יעברו להפגין בחלקם שוב מול בית היועץ, וכן מול בית הנשיא בירושלים, בדרישה שלא להעמיד לדין את המנהיג האמיץ ואף להעניק לו חנינה. העיקר שתהיה אווירה מדינית לאחר המהלך. האיחוד האירופי יברך על המהלך הזה, ויטען, בגיבוי רוב כלי התקשורת בישראל, כי מי שמתנגד להתכנסות הוא אדם חשוך שמתנגד למהלכים דמוקרטיים ושוחר דיקטטורות.
החלק ממפלגת "הליכוד" שנשאר עם נתניהו יחבור לקואליציה יחד עם מפלגות "יש עתיד", העבודה ומרצ והרשימה המשותפת, שתתמוך מבחוץ.
עוד שבוע לאחר מכן, יופקעו דונמים רבים בפרדסי השרון, כדי להציב בהם קראווילות וקרוואנים עבור המפונים. קיבוצים רבים, שדעתם ידועה, יתנדבו לשכן את המפונים עד שיימצא להם פיתרון.
בינתיים, יודיע אביחי מנדלבליט כי ההליכים הפליליים והחקירתיים נגד ראש המממשלה מוקפאים בכל פרשיותיו. נשיא המדינה ריבלין יודיע בהמשך כי הוא נענה ל"רצון העם", ויודיע כי הוא מעניק חנינה גורפת לנתניהו ולאישתו שרה, עוד לפני שעמדו למשפט, מכל התיקים שעמדו כנגדם.
השכנה שתפסה את יאיר נתניהו לוקח את קאיה להתפנות תגיד בכל אמצעי תקשורת שהוא אילו שכנים מקסימים יש לה, ותביע רצון לסיים את הסיכסוך ביניהם בדרכי שלום.
פורום של ביטחוניסטים לשעבר יתכנס ויזהיר מצונאמי מדיני ומצונאמי של טרור אם ביצוע תוכנית ההתכנסות יופרע מכל כיוון שהוא. כמה אלופים בדימוס, חלקם ח"כים ממפלגת העבודה, יודיעו כי הם מוכנים להגן בגופם על תוכנית ההתכנסות ועל נתניהו אישית.
חברי הקואליציה החדשה יחתמו על עצומה, שתוגש לעיריית ירושלים, בה יידרש להחליף את שמו של רחוב בלפור בירושלים לרחוב האתרוג.
חושבים שזה תסריט דימיוני?
היה בדיוק סרט כזה, סרט אמיתי, לפני 12 שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>