אסלי אנוור

המנצחת האמיתית של בחירות 2019: הכלה מאיסטנבול

מערכת הבחירות הקשה והמלוכלכת ביותר בישראל מאז בחירות 1981 מתקרבת לסיומה. עם כל הליכלוכים מכל צד של המפה וכל פוליטיקאי- כשיש סיכוי לא רע שבסוף כמעט כל אלה שמלכלכים אחד על השני ישבו בממשלה אחת, במערכת הבחירות מסתמנת מנצחת אחת ברורה: הכלה מאיסטנבול. אותה סידרה תורכית שכבשה את המדינה.
כשהתחלתי ללמוד על תורכיה ולכתוב על תורכיה הייתי מהבודדים שעשו זאת. גם כשהתחילו הסדרות התורכיות להיות משודרות בישראל בשנת 2011 אנשים ראו את הסדרות, אך לא כמו כמות הצופות והצופים בסדרות כאלה כיום. אם יש דבר שמעורר את הסכמת הכלל, כשאני רואה את אחוזי הצפייה הגבוהים של הסידרה "הכלה מאיסטנבול" בישראל ואת הנהירה אחרי הכוכבים פארוק וסורייה (אוזג'אן דניז ואסלי אנוור הנהדרת-בתמונה), אני מבין שאם יש דבר שיכול לאחד את העם הזה, אלה סדרות מהסוג של הטלנובלות התורכיות. אז מה שהתחיל כשיגעון של עשרות במקרה הטוב הפך לנחלת הכלל. פתאום ברחוב אני שומע אנשים מדברים מילים בתורכית. לא להאמין. כשלמדתי את השפה היו בקושי שישה אנשים בכיתה. וזה היה לפני יותר מעשור. היום קיימים בישראל מעט מאוד אנשים שלא יודעים איזו שהיא מילה בתורכית.
אז אחרי שסערת הבחירות תחלוף, כשההכרעה האמיתית שלהן תהיה בעת הרכבת הממשלה החדשה, נישאר רק עם הסדרות ועם אסלי אנוור, פארוק, ברן סאאת ודומיהם.

One thought on “המנצחת האמיתית של בחירות 2019: הכלה מאיסטנבול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>